|

Nejlepší produkty na šedivění vlasů – recenze a zkušenost

Vlasové přípravky pro muže

Reparex pro muže – recenze

Absolutním vítězem našeho testování se stal produkt reparex, který splnil veškeré naše očekávání. Produkt byl testován přes dva měsíce a úbytek šedin byl už za pouhé dva týdny aplikace. Při aplikaci dávejte pozor, skvrny od přípravku se špatně odstraňují. O produktu máme připravený samostatný článek – Reparex recenze.

Reparex
proti šedivění vlasů

  • velmi pozitivní recenze
  • aplikace jednou denně

Korax recenze

Korax od českého výrobce, který stojí za kvalitními doplňky stravy. U produkty jsme první výsledky viděly už po měsíci aplikace. K produktu máme sepsaný samostatný článek Kralux recenze.

Kralux
proti šedivění vlasů

  • eliminace šedin do jednoho měsíce
  • český produkt

Vlasové přípravky pro ženy

Reparex
proti šedivění vlasů

  • návrat barvy za 7-14 dnů
  • aplikace jednou denně

Možná se okamžiku, kdy si najdete první šedivý vlas, z hloubi duše děsíte, možná už ten nepříjemný objev máte za sebou. Pojďme se tedy podívat nejen na příčiny šedivění, ale především způsoby, jak ho o pár let odložit.

Proč vlastně šedivíme?

Tuhle otázku si asi klade každý, komu se ve vlasech třpytí několik stříbrných pramenů. Odpověď je v zásadě jednoduchá – naše vlasy jednoduše ztrácí pigmentaci. Stárnutím se totiž snižuje produkce melaninu, a tedy i pigmentu. Navíc má melanin tendence oxidovat, čímž opět dochází ke ztrátě barvy. Vliv na šedivění má i celoživotní kouření či dlouhodobé užívání některých léků. Co když však zešedivíme v mladém věku?

Mám šediny už mládi

Pokud vám ještě ani nebylo třicet a už si pravidelně nacházíte šedé vlasy, vězte, že na tom není nic až tak zvláštního. Hlavní příčinu hledejte především v genetice – je vysoce pravděpodobné, že pokud vaše matka nebo otec zešedivěli mladí, vás nejspíš potká to samé. A jelikož snaha přechytračit genetiku může být tak trochu boj s větrnými mlýny, nezbývá než se s šedinami smířit, nebo se uchýlit k barvení. Co když se však všichni vaši příbuzní mohou pyšnit sytou barvou vlasů až do pozdního věku? V tom případě zbystřete – mohlo by se jednat o něco závažnějšího. Doporučujeme navštívit vašeho lékaře.

Jak zastavit a předcházet šedivění?

Pokud není příčinou šedivění genetika ani žádná vážnější choroba, příčina nejspíš spočívá ve vaší stravě, konkrétně v nedostatku některých makroživin i mikroživin. Mezi makroživiny, jejichž nedostatek ovlivňuje kvalitu vlasů, patří zejména bílkoviny. Jejich příjem byste si měli hlídat především v případě, že se stravujete bezmasou stravou. 

Velký vliv na šedivění mají především mikroživiny, konkrétně vitamíny a minerály. Nejčastěji nám chybí vitamín B12, který se nachází hlavně v rybách, drůbeži a mléčných výrobcích. Vegetariáni a vegani by ho opět měli doplňovat suplementem. Z minerálu barvu vlasů ovlivňuje například měď, kterou nalezneme v játrech či ořeších a banánech, železo, které doplníme konzumací luštěnin. Nesmíme zapomínat také na zinek (dýňová a slunečnicová semínka, červené maso), jód (mořské ryby, žloutek) a kyselinu listovou (kapusta, zelí, brokolice). Nápomocný může být i vitamín A, který se nachází například v rybím tuku.

Přípravky na šedivé vlasy 

Kromě klasických doplňků stravy a nejrůznějších multivitamínů, kterými doplníte případný deficit, je k dostání i celá řada léků proti šedivění vlasů. Zde je však třeba být s termínem opravdu opatrný – ve většině případů se nejedná o skutečné léčivo, ale opět jen doplněk stravy, který doplní chybějící živiny. 

Pokud hledáte něco opravdu účinného, sáhněte spíše po kosmetických přípravcích ve formě speciálních šampónů, kondicionérů či vlasových vod. Tyto přípravky obvykle fungují na principu redukování oxidovaného melaninu přítomného ve vlasech pomocí enzymu reduktáza. Jediná jejich nevýhoda spočívá v tom, že účinek trvá jen po dobu používání přípravku. Jakmile ho vysadíte, šediny se co nevidět zase objeví. Teď se však již pojďme společně podívat na konkrétní přípravky.

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky