Bez cizích jazyků se v dnešní době nelze obejít v soukromém i profesním životě. Jak se naučit cizí jazyk skutečně efektivně?

Naučím se cizí jazyk sám?

Pokud zvolíte efektivní výukovou metodu a zároveň si během učení udržíte dostatek motivace, je reálné cizí jazyk zvládnout i samostatně.

Ze zkušeností lektorů vyplývá, že překvapivě je samostudium vhodná alternativa. Jazykové školy či podobný typ studia nelze zcela zatratit, samostudium má však řadu předností. Umožňuje vám totiž na rozdíl od skupinových lekcí ryze individuální přístup. Systém učení si tak navrhnete tak, aby vám stoprocentně vyhovoval. Znatelně se tak snižuje riziko, že po pár týdnech či měsících zjistíte, že je pro vás kurz neefektivní nebo dokonce demotivující.

Dále představuje vhodný doplněk pro studenty i účast lektora v rámci individuální výuky. Skupinové lekce mohou zejména pro začátečníky představovat spíše bariéru: Řada lidí se stydí hovořit na veřejnosti a má obavu z vlastních chyb. V interakci s lektorem jsou tyto překážky minimalizovány.

Díky moderním technologiím je velmi snadné najít takový způsob výuky, který vám vyhovuje. Mobilní telefon či tablet má dnes k dispozici prakticky každý. Pokud se je s chytrými aplikacemi naučíte využít na maximum, výuka jazyků pro vás bude znatelně snazší.

Jak fungují online jazyky

Služba online jazyky nabízí unikátní interaktivní výuku. A to hned v 6 světových jazycích. Dostupná je:

 

  • angličtina
  • němčina
  • francouzština
  • španělština
  • ruština
  • italština

 

Jak to funguje? Velmi zjednodušeně řečeno na osvědčeném principu „školy hrou“. Kurzy obsahují řadu interaktivních prvků, mnoho funkcí a jiných motivačních principů. Díky tomu udržují výuku neustále atraktivní.

Například v angličtině se tímto způsobem můžete naučit až 1 200 slovíček a frází. Své znalosti si na závěr ověříte testem, který má formát mezinárodní zkoušky Cambridge.

O tom, zda je pro vás tento způsob výuky vhodný, se můžete přesvědčit sami díky úvodní ukázkové lekci. Ta je dostupná zcela zdarma.n

Pro koho jsou kurzy určeny

Úroveň vstupních znalostí není žádným způsobem omezena. Online jazyky nabízejí výukové programy pro začátečníky i pokročilé včetně dětí.

Kurzy jsou navrženy tak, abyste se jim mohli věnovat ve svém volném čase, speciální studijní materiály jsou pak určeny profesionálům v různých oborech. K dispozici jsou také kurzy pro školy určené pro různé vzdělávací stupně od základní školy po univerzitní studijní obory.

Pokud neznáte svou vstupní úroveň znalostí nebo si nejste jisti, pomůže vám rozřazovací úvodní test.

Onlinejazyky.cz – slevový kód 25 %

Co je pro absolvování kurzu potřeba

K absolvování kurzu budete potřebovat počítač nebo mobilní zařízení. Software je kompatibilní s prohlížeči Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Safari a Internet Explorer a zároveň se systémy Android a iOS.

 

Jak často je potřeba jednotlivé lekce absolvovat

Pro udržení optimálního kontaktu s jazykem, a tedy přiměřený progres, je nutné se věnovat kurzu pravidelně. Vhodné je absolvovat alespoň 20 minut denně.

Délku kurzu si můžete nadimenzovat podle vlastních potřeb. Obecně je v řádech několika měsíců a nejdelší kurzy obsahují studijní materiály na více než půl roku. Během této doby tak můžete při intenzivním studiu skutečně zaznamenat významný posun ve svých znalostech.

 

Využijte Skype lekce pro ještě efektivnější výuku

Ocenili byste dohled zkušeného lektora, který se vám může stát rovnocenným konverzačním partnerem, poskytne vám zpětnou vazbu, případně je ochoten se hlouběji věnovat specifické problematice?

Pro řadu studentů se jedná o velmi užitečnou pomoc. Zároveň však ruku v ruce s výhodami přicházejí nejrůznější překážky: Nemáte dostatek času nebo jednoduše vůle na to kamkoli docházet. Skype lekce tak představují optimální řešení, kdy můžete tyto služby využívat z pohodlí domova. Jedná se o mimořádně užitečný doplněk pro klasické samostatné studium jazyků.