Pozoruhodných míst po celém světe je neskutečně mnoho my Vám přinášíme pozoruhodné místo, které se nachází jen 2 hodiny cesty od Vídně. Alpy nabízí nespočet jezer, které si zamilujete pro svoji nádhernou průzračnou vodu. Jinak tomu není  ani u Grüner See, průzračně čistá voda skrývající krásnou přírodu.

V letních měsících se jezero rozdělí na více „louží“ a vy si můžete udělat krásnou procházku, posedět na lavičce, udělat piknik pod rozkvetlým stromem. Jenže následují i měsíce, kdy se louka zatopí a vytvoří se jedno velké jezero. Díky tomuhle bylo jezero skvělá příležitost pro potápěče, kteří mohli vidět nádhernou scenérii skrývající křišťálově čistá voda.

Místo se stalo velkou turistickou atrakcí a potápěči se do týrském pohoří Hochschwab sjížděli z celého světa. Pod náporem turistů bylo místo „nevědomky“ ničeno. Rakouská vláda v roce 2015 uzavřela jezero pro potápění na dobu neurčitou. Jezero je tedy možné obdivovat jedině z břehu ale i tuhle podívanou si nesmírně užijete. Neoficiálně se jedná o nejčistější jezero v Evropě