Když pominu pár onlinovek, které mě na základní škole fascinovaly, na počítačové hry jsem po pravdě nikdy příliš nebyl. Jelikož ale letos maturuji a coby maturant jsem do poslední chvíle nevěděl, kdy a zda vůbec maturovat budu, bylo a stále je pro mě aktuální období poněkud hektické. A právě proto jsem se rozhodl vyzkoušet doplněk, který bude schopný podpořit mé soustředění na několik hodin a pomůže mi tak v učení. 

Naprosto fascinující složení, kterému nemůžou žádné tablety konkurovat 

Kdysi dávno jsem v průběhu podobně hektické situace zkoušel různé tablety, ale ty mají z mého pohledu zásadní nevýhodu. Do kapsle se nedá umístit tak velké množství účinných látek, tudíž jich musíte buď spolykat mnoho, nebo zapomenout na nějaký maximální efekt. Například v případě konkurenčního doplňku od Madmonq najdete v jedné tabletě (odpovídající jedné dávce) celkem 1810 mg účinných látek, kdežto Godlike obsahuje 5993mg účinných látek, což už je opravdu znatelný rozdíl. Myslím, že zmiňovat kompletně všechny složky není nutné, protože složení Godlike je k dispozici zcela transparentně na oficiálním webu doplňku a každý si ho může prohlédnout. Přesto bych ale rád vyzdvihl pár látek, které na produktu oceňuji: 

  • 200mg kofeinu, což je vůbec ten nejznámější stimulant na světě. Zásadní výhodou je, že kofein z Godlike je díky mikroenkapsulaci schopen postupného uvolňování, což oceníte při delším učení či hraní PC her. Pro mnoho lidí je totiž káva skvělý zdroj energie, ale po zhruba půl hodině od vypití na ně začíná doléhat útlumová fáze, což při dlouhodobějších aktivitách určitě není žádoucí. 
  • 50mg Cognizinu® (Citikolinu), což je z mého pohledu vůbec nejlepší možná forma cholinu a největší opodstatnění má právě při hraní her, učení či psychicky namáhavé práci, protože ovlivňuje soustředění i kreativitu při práci, jak potvrzují vědecké studie. Tělo ale nevyužije pouze cholin – cytidin, na který je cholin navázaný, se v těle metabolizuje na uridin, který vykazuje schopnost zlepšovat stav neuronů v organismu. 
  • 20mg prášku z Brahmi, která představuje skvělou rostlinu doslova nabitou antioxidanty. Sám jsem poznal efekt brahmi i při užívání samostatně, ovšem primárně v dlouhodobějším horizontu. I samotné odborné poznatky se zabývají dlouhodobým efektem bakopy, ale přichází přitom na to, že dokáže zlepšovat učení, paměť i schopnost zpracování vizuálních informací. 

Nenechte se ale zmást uvedením jen tří látek, které považuji za velmi efektivníGodlike jich obsahuje hned 11 a co je nejdůležitější, v dostatečné koncentraci, která zajistí maximální efekt. Není totiž klíčem vytvořit produkt se 60 látkami, ale s látkami v optimálním množství a synergickým efektem, protože suroviny “na oko” ve skutečnosti nefungují a jsou jen marketingovou pastí některých výrobců. 

Skvělá chuť, kterou si zamilujete

Asi nikdo si nebude kupovat nějaký doplněk kvůli chuti, ale přeci jen je to poměrně důležitý aspekt. Godlike je dostupný ve variantě “Godlike Apple,” která je z mého pohledu úžasná. Vzhledem k tomu, že v produktu není ani cukr, ani žádná kontroverzní sladidla, není přehnaně přeslazený a jablko je rozhodně především kyselé. Právě ta kyselost je ale poměrně osvěžující a příjemná. Pokud jste ale na takové intenzivnější chutě trochu citlivější, doporučuji použít o 100ml vody více a kyselost se radikálně zmírní, takže s ní nebude mít problém nikdo z vás. 

Prvotřídní efekt dodávající soustředění na několik hodin 

Teď se dostáváme k nejdůležitějšímu aspektu dnešní recenze. Efekt tohoto doplňku byl naprosto prvotřídní a opravdu jsem z něj byl nadšený. Ať už se rozhodnete hrát hry nebo studovat, na několik hodin se vaše koncentrace radikálně zlepší. Co se mi na Godlike ale líbilo ze všeho nejvíc je neagresivní působení. Pokud jste  někdy používali například předtréninkové suplementy na podporu koncentrace, jistě nemusím vysvětlovat, že vás občas pálí uši a z přemíry stimulantů se mohou po několika hodinách dostavit nepříjemné stavy, kdy budete extrémně unavení. Godlike se ale vydal diametrálně odlišnou cestou a používá například enkapsulovaný kofein s postupným uvolňováním, takže efekt není nijak extrémní, ale je naprosto dostačující, dlouhotrvající a co je nejpodstatnější, bez jakýchkoliv nepříjemných stavů, které by následovaly. Dokonce jsem po něm i bez problémů usnul, když jsem ho použil ve večerních hodinách, takže po stránce efektu není co vytknout. 

Cena, která rozhodně neurazí

Doufám, že nebude vadit další srovnání s Madmonq, ale myslím, že tyto dva produkty jsou ve své kategorii enormně populární a na žádnou jinou objektivní recenzi jsem na internetu nenarazil. Pravdou je, že cenově vychází lépe Madmonq, kde vás jedna tableta vyjde na 16,2 Kč, zatímco u Godlike si budete muset zaplatit 23.3 Kč. Jedním dechem je ale třeba dodat, že se liší i obsah účinných látek a cenu tak je třeba chápat v kontextu poměru ceny a výkonu. A když se na to podíváte z té stránky, preferoval bych osobně rozhodně Godlike, protože složení je podstatně nabitější a efekt rozhodně z dlouhodobého i krátkodobého hlediska lepší.

Závěr: To nejlepší, co aktuální trh nabízí

Abych na závěr vše uvedl na pravou míru: V žádném případě není cílem mé recenze říct, že Madmonq je špatný. Sám jsem měl možnost tyto tablety otestovat a popravdě řečeno fungují na zlepšení koncentrace velmi dobře a jelikož jsou o něco levnější, jistě si najdou své příznivce. Když jsem ale vyzkoušel Godlike, cítil jsem se naprosto skvěle a soustředění i mentální výkonnost jak při učení, tak při počítačových hrách, kterým jsem jen pro potřeby recenze pár hodin obětoval, je famózní.

Závěrem tedy zbývá shrnout to, že Godlike je pro ty, kterým si nevadí pár korun připlatit za to, že budou mít to nejlepší, co aktuální trh nabízí. 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *