Nepříjemně se přiblížit k maximální 12 bodové hranici pro řidiče, nemusí nutně znamenat, že jste postrachem všech řidičů na silnici. Naopak, je to jednodušší, než se zdá. Stačí párkrát později sundat nohu z plynu (4 – 6 b), nebýt vždy příznivcem bezpečnostního pásu (4 b), v horším případě trocha nepozornosti na semaforech v rozdílu mezi oranžovou a červenou (6 b) nebo telefonování v autě bez „handsfree“ (4 b). To vše může znamenat ohrožení řidičského průkazu. Pokud jste se nechtěně některým z těchto přešlapů dostali do podobné situace, nenechte se zbytečně stresovat a jednoduše využijte některé z tréninkových bezpečnostních jízd pro řidiče, které vám zajistí odpočet bodů.

Bezpečnostní trénink nemusí být nuda, ale zážitek

Jízdy, které vám vylepší bodové skóre až o 3 body, rozhodně nemají za cíl z vás udělat provinilé poškoláky. Účelem je spíše příjemnou moderní formou shrnout základy z autoškoly, ale hlavně a rozšířit vám obzory v oblastech působení fyziky za jízdy, krizového brzdění a rozdílů mezi reakcí a výslednou brzdnou drahou v rozdílných podmínkách, se kterými se na vozovce můžete setkat.

Škola smyku – adrenalinový zážitek i odpočet bodů v jednom

Nezapomenutelný zážitek s bonusem odpočtu bodů spolehlivě přináší škola smyku. Mimo skvělé přípravy na nejrůznější složité situace v silničním provozu se především naučíte dokonale znát své auto. Získáte lepší odhad, jistotu a budete vědět, kde jsou hranice osobních možností, ale také stroje ve vašich rukou. Být připraven na extrémní situace se vyplatí každému zodpovědnému řidiči, nejen díky odpočtu bodů.

Absolvování školy smyku – NABÍDKA

Bezpečnostní jízdy můžete absolvovat po celé republice

Možnost odepsat si body formou tréninkových či zážitkových jízd nabízí každé větší město v naší republice, stačí splnit tři základní podmínky:

  • maximum 10 trestných bodů
  • žádný z přestupků není závažný, tzn. za 6 nebo 7 bodů
  • jeden kurz za rok

Poté stačí najít vyhovující termín, přihlásit se a zaplatit, to vše hravě zvládněte online. Na bezpečností kurz či školu smyku s sebou nezapomeňte:

  • Výpis z evidence bodového hodnocení řidiče

(informace o aktuálním stavu přestupkových bodů, ale také o předchozí historii vašich řidičských prohřešků)

  • získáte jej online prostřednictvím datové schránky, kde je nutné vyplnit formulář včetně čísla řidičského průkazu
  • osobně na počkání po předložení platného průkazu totožnosti, a to na obecních úřadech, České poště nebo u notářů

 

  • Platný řidičský průkaz
  • Osvědčení o registraci vozidla – “malý” technický průkaz auta, ve kterém kurz odjezdíte
  • Povinné ručení (platnou zelenou kartu)

 O odepsání bodů musíte sami požádat

V rámci kurzu není samozřejmostí zmíněný odpočet, nejčastěji 3 bodů. Po ukončení kurzu dostanete osvědčení, díky němuž máte pouze nárok na vylepšení bodového stavu. Do jednoho měsíce od získání certifikátu, potvrzujícího absolvování příslušného kurzu, je nutné podat písemnou žádost o odpočet na některý z úřadů z rozšířenou způsobilostí. Teprve poté vám body budou uznány, respektive smazány.

Bezstarostnou a pohodovou jízdu vám zabezpečí jistota, spolehlivé auto a odpovídající časová rezerva. Jděte svému bezpečí naproti a vyzkoušejte si krizové situace bez rizika, tam kde se nemůže nic stát. Vyplatí se to.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *