Máte doma malého fanouška Formule 1 nebo rallye a nevíte, co mu vybrat k narozeninám? Pak pro vás máme skvělý tip na dárek. Strhující zážitkovou jízdu totiž mohou absolvovat také děti libovolného věku. Pokud máte v rodině někoho, kdo s vaší ratolestí sdílí vášeň pro svět motorů, můžete chytře vybraným dárkovým poukazem zabít dvě mouchy jednou ranou. A pokud ne, nezoufejte. Svého potomka můžete nechat projet třeba s profesionálním jezdcem nebo instruktorem.

Děti tak mohou zažít ostrou jízdu v Porsche, Ferrari, nebo třeba Lamborghini na závodním okruhu i projížďku ve vojenském Hummeru na trati připomínající tankodrom. Některé firmy nabízejí také netradiční zážitky, třeba jízdu v sajdkáře nebo ve starém Velorexu. A stejně jako dospělí si mohou i děti na vlastní kůži vyzkoušet, jak se cítí posádka tanku či obrněného transportéru při jízdě v terénu.

Vozítka přímo pro děti

Kromě zážitkových jízd v roli spolujezdce ovšem můžete své dítě nechat nějaké speciální vozítko přímo řídit. Rodiče v podobných případech nejčastěji volí motokáry, které jsou u nás nejrozšířenější. Na některých tratích, byť zdaleka ne na všech, jsou na dětské závodníky nachystání a mají pro ně speciální modely motokár, které mohou řídit děti starší 6 let. Na podobných motokárách začínala většina profesionálních závodníků, často a rád na ně vzpomíná například Lewis Hamilton.

Děti mohou také samy řídit čtyřkolky podobné těm, které znáte třeba z Rallye Paříž-Dakar, byť jde samozřejmě o modely s omezeným výkonem. Nejmenší z nich jsou určené pro děti od 3 let a k dispozici je elektrický i benzinový motor. Od patnácti pak mohou děti dokonce samy na silnici, pokud mají řidičák skupiny AM. Ten je platný pro motocykly s maximální rychlostí 45 km/h, ale na trhu už dnes jsou i čtyřkolá vozítka, které do této skupiny oficiálně spadají také. Více zážitků můžete najít na webu www.autozazitek.cz